.- - -.
 
Johny WWW stránky Honzy Outraty
Moje poštovní schránka
 
`- - -'
 
.- - -.
 
   LatVis
  
   O mně ...
   Programy
   Texty a slajdy

Předměty
   Bezpečnost poč. sítí
   Databázové systémy (1)
   Informatická propedeutika 1
   Informatická propedeutika 2
   Operační systémy 1
   Operační systémy 2
   Paradigmata prog. 4
   Paralelní programování
   Počítačové sítě
   Principy informatiky 2
   Soft. laboratoř 1,2
   Úvod do inf. technologií
  
   Rozvrh výuky
  
   Projekt ve 2. ročníku
   Diplomové práce

Ostatní
   Johny's WWW TETRIS
   „Hanácká střela“
   O těchto stránkách ...
 
`- - -'

verze pro tisk

Created with Emacs
Graphics by GIMP
   

Operační systémy 1 - Požadavky na zápočet

K udělení zápočtu je třeba účasti na cvičení a vypracování zápočtového programu.

Vyžadovaná účast na cvičení jsou 2/3 z celkového počtu cvičení. Do účasti se nepočítá cvičení, které se věnuje problému vytvoření programu v Linuxu. Na cvičení je prezentováno a cvičeno vše, co je potřeba k vypracování zápočtového programu. Při nedostatečné účasti je navýšen počet vyžadovaných řádků/instrukcí v Assembleru zápočtového programu (viz dále) o 25 za každou chybějící účast.

Zadání zápočtového programu není dáno, vymyslete si ho sami. Vyhovující program je takový, jehož zdrojový kód obsahuje alespoň 100 řádků/instrukcí v Assembleru. V tomto kódu by mělo být využito co nejvíc různých instrukcí a programových konstrukcí uvedených na cvičeních tak, aby student prokázal zvládnutí programování v jazyce Assembler. Počet řádků může být snížen až o 100 za aktivitu na cvičeních.

Zápočtový program je možné odevzdat kdykoliv v průběhu semestru pomocí elektronické pošty. Stejný program je možné odevzdat vícekrát, hodnocena bude poslední odevzdaná verze. Forma odevzdaného programu je jeden soubor se zdrojovým textem v jazyce C (nebo C++) s možným vloženým (inline) Assemblerem a případně další soubory se zdrojovými texty v jazyce Assembler, plus soubory nutné pro bezproblémové přeložení a sestavení programu (např. projektové soubory nebo soubor Makefile), soubory mohou být (a při jejich větším počtu je to více než vhodné) komprimovány v archivu vytvořeném pomocí kombinace programů tar + gzip nebo tar + bzip2 nebo pomocí programu zip. Při hodnocení programu budou brány v potaz pouze zdrojové texty, dodatečné informace (např. použití programu) napište jako komentáře na začátky souborů. Nezapomeňte odevzdaný program nějak identifikovat, např. uživatelským jménem, na anonymy nebude brán zřetel!

Hodnocení programu znamená uznán nebo neuznán. Neuznán bude program, který nelze zkompilovat, v případě M$ Windows ve vývojovém prostředí M$ Visual C++ verze 6, v případě Linuxu kompilátory gcc nebo g++ verze 2.95 nebo 3.0 a NASM verze 0.98.28. Uznán nemůže být program, který nesplňuje zadání, tj. nemá požadovaný počet řádků v Assembleru nebo má příliš málo (opakujících se) různých instrukcí a programových konstrukcí uvedených na cvičeních. Neuznán bude také takový program, jehož zdrojové texty jsou nápadně podobné se zdrojovými texty cizího dříve odevzdaného programu. V případě fungujícího programu (dostatečně) splňujícího zadání bude tento s největší pravděpodobností uznán. Uznán ale může být i program, který má méně než požadovaný počet řádků v Assembleru, pokud budou v kódu Assembleru použity (a zdůvodněny!) nějaké optimalizace (vedoucí ke zvýšení rychlosti provádění programu nebo ke snížení velikosti přeloženého binárního souboru obsahujícího spustitelný kód programu).

Zápočet může být studentovi udělen, jakmile splní výše uvedené požadavky. Aktuální účast na cvičeních, požadovaný počet řádků v Assembleru zápočtového programu a udělené zápočty jednotlivých studentů lze nalézt na stránce s výsledky.

Termín pro získání zápočtu je stanoven fakultou, tj. 31. 8. 2006.
Přeji hodně úspěchů při studiu.


http://phoenix.inf.upol.cz/~outrata/, outrata@phoenix.inf.upol.cz
Jan Outrata, generováno: 7.1.2013